Członkowie honorowi
Od 2 czerwca 2018 roku naszymi członkami są Państwo Hanna i Antoni Gucwińscy.
Menu
Poznaj nas
Składka członkowska
Regulamin
Deklaracja członkowska
Normy hodowlane
Rejestr Jeży
NEWS
Kontakt
WESPRZYJ NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ. TO NIC NIE KOSZTUJE. WYSTARCZY ZAŁOŻYĆ KONTO NA FANIMANI I ROBIĆ ZAKUPY. ZA WSZYSTKIE DAROWIZNY BARDZO DZIEKUJEMY. POMÓŻ NAM
MOŻESZ NAM POMÓC RÓWNIEŻ W INNY SPOSÓB: drukując materiały na nieodpłatne prelekcje dla dzieci, udostępniając nam darmowy hosting, przeznaczając produkty dla domów tymczasowych.
Dziękując za wsparcie naszych działań, tutaj zamieścimy Twoją reklamę.
Darczyńca
Współpracujemy
Współpracujemy
Share Button

•2018•

&

Przypominamy – Domy Tymczasowe na FB: https://www.facebook.com/SOSJezePigmejskie/

Ankieta Przedadopcyjna

WARSZTATY PT. PUPILE DLA DZIECI

Październik to bardzo pracowity miesiąc dla naszych członków. Hodowla Jeżynka z ramienia Polskie Stowarzyszenie Miłośników i Hodowców Pigmejskich Jeży Afrykańskich, wraz z lekarzem weterynarii odwiedziła SP Nr 11 w Starachowicach, klasę V.
Warsztaty, które przeprowadzamy w szkołach, przedszkolach, klubach to nie tylko ciekawa lekcja przyrody, ale również lekcja wrażliwości i poszanowania różnych form życia.

15 października br. Hodowla jeży pigmejskich Twin Peaks z ramienia Polskie Stowarzyszenie Miłośników i Hodowców Pigmejskich Jeży Afrykańskich, gościła w Przedszkole Nr 2 Słoneczko w Wołowie z okazji finału akcji “Jesienne zbieranie kasztanów”.
Celem wizyty było edukowanie najmłodszych w kwestii żywienia jeżyków oraz opieki nad nimi, a także przedstawienie różnic między jeżem pigmejskim, a europejskim.
Dzieci okazały się cudownymi słuchaczami, zadawały mnóstwo pytań.
Spotkanie przebiegło w przemiłej atmosferze, a wiedza najmłodszych została wzbogacona o cenne informacje.
Dla przedszkolaków było to wyjątkowe przeżycie, które na pewno pozostanie na długo w ich pamięci.


Wakacje cd.

Za nami kolejne wywiady oraz prelekcje. Ale również dzięki Waszym dużym serduchom i naszej współpracy ze sklepem jezpigmejski.pl, kolejna paczka dla jeży europejskich trafiła do Ośrodka Jeży Jerzy dla Jeży w Kłodzku. Dziękujemy

Zapraszamy do krótkiego wywiadu w TVP2

http://www.pytanienasniadanie.tvp.pl/37937234/jeze-pigmejskie-nowa-moda-na-zwierzeta

W czerwcu przeprowadziliśmy interwencję w sklepie zoologicznym zoolandia, Częstochwa. Obsługa sklepu okazała się bardzo zaangażowana i udzielili wyjaśnień, jak również poprawili warunki bytowe jeża pigmejskiego w ich sklepie.

Bardzo dziękujemy.

KLAUZULA INFORMACYJNA
Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)
2016/679 z dnia 27kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej:
RODO) informujemy, iż zmieniła się nasza polityka prywatności – znajdziesz ją pod linkiem: https://jezpigmejski.org/polityka-prywatnosci/

I MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA PIGMEJSKICH JEŻY AFRYKAŃSKICH

WROCŁAW ANIMALIA 2018

Wrocławskie Animalia za nami.

Nie było łatwo, nie było z górki.
Wszystko zaczęło się od Krystiana. Następnym ważnym krokiem był Organizator Imprezy Wrocławskie Animalia, Aneta, wielka optymistka, pełna zapału.
To pod jej wpływem zdecydowaliśmy się na międzynarodową wystawę.
Aneta, bardzo dziękujemy za Twój optymizm, energię i pasję.
Trudny krok, zaproszenie sędziów międzynarodowych. Najlepszym kandydatem była Eva z zaprzyjaźnionego Klubu Czeskiego.
Dziewczyna mająca duży potencjał, rewelacyjnie znająca jeże, doświadczona sędzina.
Śliczny jeżykowy uśmiech i udało nam się, Eva będzie naszą sędziną. Ta uśmiechnęła się do bardzo doświadczonej Veroniki i… wcale nie było z górki.
Jakieś problemy, nieprzyjemne niespodzianki, zbiegi okoliczności i ciągły stres.
Czy damy radę, jak wypadniemy…

Bez Evy i Veroniki nasza wystawa nie miałaby sensu, bardzo Wam dziękujemy.

Co dalej z organizacją naszej wystawy… Podstawy mieliśmy, chęć do działania, nasze jeżyki, chęć do rozwoju i nauki. Zaplecze doświadczonych ludzi.

W tym miejscu chcę gorąco podziękować Pani Iwonie, mamie Krystiana, kobiecie o dużym gorącym sercu. To ona przygotowała i zorganizowała zabawy dla dzieci. Bardzo bardzo dziękuję.

2 czerwiec był również bardzo istotnym dniem, ponieważ naszymi członkami honorowymi zostali Państwo Hanna i Antoni Gucwińscy. Znani i lubiani, ludzie z pasją, kochający zwierzęta, którym oddali całe swoje życie.
Są dla nas dużym przykładem i dołożymy wszelkich starań, aby chociaż trochę iść w ich ślady. Chciałoby się napisać dorównać im, ale jest to niemożliwe.

2 czerwca pierwszy raz wręczone zostały odznaczenia dla zasłużonych członków – srebrne jeżyki.
Sponsorem odznaczeń jest firma identyfikator.net – bardzo dziękujemy. To dzięki takim ludziom jak Wasza firma, mogliśmy wręczyć srebrne odznaczenia nie tylko naszym członkom zwyczajnym ale również honorowym, jak Państwo Gucwińscy, Maciek, czy Ania.
Dziękuje również za estetyczny i bardzo pomysłowy projekt oraz wykonanie podziękowań dla Organizatora całej imprezy.

Wystawa zaangażowała wiele osób.
To dzięki Krystianowi otrzymywaliście informacje w postaci plakatów, mogliście zgłaszać jeżyki w przygotowanej przez niego aplikacji.
Justyna wydrukowała zaświadczenia oraz honorowe członkostwa.
Kasia i Maciek wydrukowali we własnym zakresie aplikacje zgłoszonych jeży.
Bardzo Wam dziękuję.

Dziękuję również tym wszystkim, którzy poświęcili czas i wzięli udział w Wystawie. Bardzo miło było mi wszystkich poznać. Z częścią osób widziałam się pierwszy raz.

 

Zainteresowanie wyborami tego najpiękniejszego🦔 iglaka przeszło nasze najśmielsze oczekiwania.
Kilkaset osób(!) wrzuciło swój głos do gwiezdnej puszki.
W sobotę profesjonalne Sędziny z Czech oceniały 🦔jeżyki igiełka po igiełce, natomiast w niedzielę, to do zwiedzających należał najpotężniejszy głos – decydujący 🙂
Oficjalne wyniki głosowania na Jeża Publiczności:
Miejsce III – ex aequo 51 głosów
Tuptuś Pani Aleksandry
Kasia oraz Gaga. Wszystkie trzy jeżyki zgromadziły identyczną pulę głosów.
Miejsce II – 58 głosów Marilyn. Ambiwalentne podejście do czerwonych ocząt Albinosów, chyba (w końcu) odchodzi do lamusa 🙂 Marilyn w mgnieniu oka zdobyła rzeszę fanów.
Miejsce I – bezkonkurencyjnie z ogromną przewagą nad pozostałymi – 98 punktów! Jeżykiem publiczności została #SEWERA, należąca do Pani Michaliny
Gratulacje dla cudownej Jeżynki oraz jej Opiekunki. Obie spisały się na medal i widać od razu, że stanowią wspaniały zespół. Rozumieją się bez słów i skradły serce publiki.
Dziękujemy za udział w głosowaniu, gratulujemy również tym jeżykom, które nie znalazły się na podium. Wszystkie naprawdę dały radę i każdy z nich jest wyjątkowy.

Str.: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31