Członkowie honorowi
Od 2 czerwca 2018 roku naszymi członkami są Państwo Hanna i Antoni Gucwińscy.
Menu
Poznaj nas
Składka członkowska
Regulamin
Deklaracja członkowska
Normy hodowlane
Rejestr Jeży
NEWS
Kontakt
WESPRZYJ NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ. TO NIC NIE KOSZTUJE. WYSTARCZY ZAŁOŻYĆ KONTO NA FANIMANI I ROBIĆ ZAKUPY. ZA WSZYSTKIE DAROWIZNY BARDZO DZIEKUJEMY. POMÓŻ NAM
MOŻESZ NAM POMÓC RÓWNIEŻ W INNY SPOSÓB: drukując materiały na nieodpłatne prelekcje dla dzieci, udostępniając nam darmowy hosting, przeznaczając produkty dla domów tymczasowych.
Dziękując za wsparcie naszych działań, tutaj zamieścimy Twoją reklamę.
Darczyńca
Współpracujemy
Współpracujemy
Share Button

Wrzesień-listopad

10 listopada

Dzisiaj nie tylko Dzień Jeża, ale taki szalony dzień.

Oj, dzieje się.

Na naszym fanpage trwa głosowanie na jeżyki.

Sprawozdanie z prelekcji z okazji dnia jeża, dostępne jest pod linkiem https://szkolystarachowice.zdz.kielce.pl/index.php/aktualnosci/204-dzien-jeza

Wspaniałe Przedszkolaki kosztem wolnego czasu wykonały dla nas Wspaniałe prace! Już wkrótce z upominki Pracowite Pszczółki odwiedzi Justyna.

 

Dzień Jeża 2017. Sponsorzy: Freelancer, www.sauna-czpka.pl, TERRPOL www.terrpol.pl

SPONSORZY:

Nr 1

Postaw na doświadczenie i sprawdzone produkty.
Oferujemy:
Ręczniki do sauny Hammam-są gęsto tkane, miękkie i chłonne. Stosowane na plaży jak i w saunie, czy po kąpieli. 

Czapki do sauny, które będą pasować na każdego z Państwa.
Olejki eteryczne, kilt pareo, rękawice do sauny.

Sprawdź: sauna-czapka.pl

Nr 2

Masz dość obecnego informatyka?

Szukasz profesjonalisty?
Oczekujesz profesjonalnej strony?
Szukasz dobrego rozwiązania
dla e-sklepu?

Zaufaj freelancerowi
Zawsze zoptymalizowany kod
Napisz: jqueryeu@gmail.com

Nr 3

Firma Terrpol powstała we wrześniu 2010r.. Zaczęła od produkcji zbiorników dla zwierząt typu akwaterraria, terraria szklane oraz z płyty meblowej. Terrpol główna uwagę przywiązuje do estetyki , wytrzymałości oraz funkcjonalności swoich produktów. Tworzy również nietypowe terraria na indywidualne zamówienia klientów. Wykonuje terraria z tłem strukturalnym z kompleksowym wyposażeniem. Firma prężnie się rozwija, poszerzając asortyment sprzedaży o produkty terrarystyczne ,akwarystyczne oraz zoologiczne.

Firma zlokalizowana jest w północno-wschodniej części Polski, w Grajewie przy ul. Wojska Polskiego 69. Posiada stacjonarny sklep zoologiczny.

Dnia 05.10.2017r. Justyna Zwierzyna z hodowli Jeżaki Zwierzaki, w ramach realizacji zadań statutowych naszego Stowarzyszenia, była na Prelekcji w przedszkolu nr.15 w Rybniku

W prelekcji wzięło udział koło 30 dzieci w wieku od 2 do 4 lat

Dzieci bardzo uważnie wysłuchały informacji na temat jeża europejskiego i pigmejskiego. Jak zwykle było bardzo miło i sympatycznie. Wielkie brawa dla dzieci za to, że były cierpliwe, grzeczne i wysiedziały przez całą godzinę. A wszystko to dla możliwości dotknięcia i wzięcia na ręce jeżyka.

Na dzieci czekała jeszcze dodatkowa atrakcja, czyli wysłuchanie krótkich informacji na temat Lotopałanek i oczywiście ich pogłaskanie. Były również pamiątkowe wpisy do księgi gości, podziękowania i prezenty dla prowadzącej prelekcje, jak i dla dzieci w formie kolorowanek i naklejek.

Lipiec/sierpień

6 lipca pracowaliśmy z dziećmi w Klubie Spółdzielczym Wanacja w Starachowicach. W związku z incydentem o którym było głośno w sieci, prasie, TV – czyli tym, gdzie dwie pozbawione uczuć dziewczyny, spalił jeża europejskiego – tematem spotkania były zwierzęta towarzyszące człowiekowi.

Czerwiec

Foto sprawozdanie z Dnia Dziecka w Szczecinie.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko. Bardzo było nam miło spotkać się z dziećmi.

Organizatorowi bardzo dziękujemy za wspaniały weekend, rewelacyjną atmosferę i wspaniały olbrzymi plac zabaw dla dzieci.

 

Pamiętacie ZooWeekend w Katowicach?

Poniżej podziękowania od Organizatorów

Szanowni Państwo,

    za nami pierwsza wystawa ZooWeekend 2017 w Katowicach. Dziękujemy, że współtworzyliście ją Państwo z nami ! W załączeniu przesyłamy oficjalne podziękowanie dla Państwa firmy, z wyrazami uznania za profesjonalizm we współpracy, zaangażowanie i wkład w całokształt wystawy ZooWeekend.

Oprócz podziękowań, przyszedł też czas na podsumowanie przedsięwzięcia.

    W wystawie ZooWeekend wzięło udział ok. 8 000 uczestników. Z opcji jednoczesnego zwiedzania Zoo skorzystały 862 osoby. Cieszą nas pozytywne opinie, które zbieraliśmy w trakcie wystawy, jak i poprzez media społecznościowe . Przykładowe z nich zamieszczamy poniżej, bo gratulacje należą się przede wszystkim Państwu :

    Fajnie spędzona sobota. Super atmosfera. Bardzo mili wystawcy z ogromem wiedzy, chętnie odpowiadali na pytania. Oby z roku na rok było ich coraz więcej 🙂 Zniżka na wstęp do Zoo = strzał w dziesiątkę.Agnieszka Sarnecka, Facebook

     ZooWeekend okazał się dla naszej czwórki doskonałym pomysłem na spędzenie niedzieli. Odciągnięcie, zwłaszcza starszego syna, od gier komputerowych to nie lada wyzwanie dla nas, jako rodziców, ale tym razem się udało. Szymon nie chciał odejść od stoiska z wężami, by za chwilę zaciągnąć nas wszystkich na pokaz orłów, a później do namiotu z motylami… długo by wymieniać. To był naprawdę dobrze wykorzystany dzień.Pani Jolanta, zwiedzająca ZooWeekend z rodziną

   Podczas wystawy ZooWeekend uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia 70 stoisk Wystawców, w ramach których swoją wiedzą dzieliło się z uczestnikami  342 reprezentantów hodowców, firm czy stowarzyszeń, oto wybrane opinie :

Okazuje się że pierwsza edycja imprezy pod nazwą ZooWeekend w Katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym należała do całkiem udanych. Trzeba tutaj podkreślić i zaznaczyć że zorganizowanie  tej imprezy w tak prestiżowym miejscu było nie lada wyzwaniem dla organizatorów. Porównując z odbywającą się dwa tygodnie wcześniej podobna imprezą  w Krakowie to tutaj widzieliśmy wyższy poziom, więcej atrakcji oraz większe zainteresowanie samych zwiedzających. Myślę że następna edycja zapowiedziana na 9-10.06.2018 rok będzie jeszcze bogatsza i atrakcyjniejsza. – skomentował wystawę ZooWeekend Andrzej Kociołkowski, recenzent wystaw zoologicznych w Polsce i Europie, właściciel portalu akwa-mania.mud.pl

    Niezmiernie cieszy nas pomyślna współpraca Śląskiego Ogrodu Zoologicznego z Grupą ZooWeekend i jej udany debiut. Projekt spotkał się z przychylnością naszych Klientów i Partnerów i szerokim odzewem mediów oraz społeczności skupionych wokół tematów zoologicznych. Dzięki połączeniu sił Śląskiego Ogrodu Zoologicznego z Grupą ZooWeekend, uczestnicy poznali liczne gatunki zwierząt, od udomowionych po egzotyczne, przebywające w ZOO. Gratulujemy Organizatorowi i Wystawcom i mamy nadzieję kontynuować współpracę w przyszłym roku. Życzymy dalszych sukcesów! – tak współpracę z Grupą ZooWeekend podsumowuje Jolanta Kopiec, Dyrektor Śląskiego Ogrodu Zoologicznego.

    Opinię tę podziela firma Tropical, generalny patron wystawy : 

Składamy serdeczne podziękowania dla Organizatora – Pana Stanisława Kaczorowskiego za zaproszenie firmy Tropical do współpracy podczas pierwszej edycji wystawy ZooWeekend, która miała miejsce 27-28 maja 2017 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Wysoko cenimy sobie profesjonalizm oraz szczytną ideę, jaką była organizacja wydarzenia promującego branżę zoologiczną wśród mieszkańców województwa śląskiego i współpraca ze Śląskim Ogrodem Zoologicznym. Wydarzenie, jak wynika z naszych obserwacji, spotkało się z pozytywnym odzewem zwiedzających oraz wystawców, co jest bardzo dobrym zwiastunem do przyszłych działań. Życzymy Grupie ZooWeekend dalszych sukcesów i wyrażamy gotowość do podjęcia współpracy przy kolejnych projektach – komentuje wystawę Zbigniew Joniec z firmy Tropical.

    Słowa uznania otrzymaliśmy również od patrona medialnego :

Pierwsza edycja ZooWeekendu pokazała znaczny potencjał tej imprezy. Zarówno duża ilość wystawców jak i dobra (szczególnie zważywszy na fakt, że było to premierowe wydarzenie) frekwencja wśród zwiedzających świadczą o ogromnym zainteresowaniu zoologią. Oryginalna oferta, ciekawie zaaranżowane stoiska i wielu pasjonatów – wszystko to sprawiło, że ZooWeekend od razu bardzo mocno zaakcentował swoją obecność w kalendarzu polskich imprez zoologicznych. Wydarzenia takie jak to są bardzo potrzebne dla promocji zoologii i zarażania nią nowych pokoleń Polaków. To również doskonała okazja dla firm zoologicznych, które mają możliwość zaprezentowania swoich wyrobów i bezpośredniego spotkania z klientem ostatecznym. To także szansa na promowanie obcowania ze zwierzętami domowymi jako mądrego, pouczającego hobby o wiele bardziej pożytecznego niż bezcelowe spędzanie czasu przed telewizorem czy komputerem. Jestem przekonany, że następne edycje tej imprezy okażą się jeszcze większym sukcesem i przyciągną kolejne rzesze wystawców i miłośników zoologii. -podsumowuję  Paweł Zarzyński Redaktor Prowadzący czasopisma ZooBranża

         Dzięki szeroko zakrojonej kampanii promocyjnej i PR wystawy w lokalnych stacjach radiowych, prasie i portalach internetowych, a także mediach społecznościowych, wzmianki o wystawie nie cichną. Wystawę ZooWeekend promowano zarówno w sieci, jak i poprzez kampanie spotowe na antenie dwóch stacji radiowych i reklamy w największej gazecie regionalnej w Polsce.

Przekazy kierowane były do mieszkańców metropolii śląsko-zagłębiowskiej (liczba mieszkańców: 4 564 394), regionu o dużym potencjale biznesowym, uznawanego za jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce (dane Głównego Urzędu Statystycznego).

W temacie wystawy pojawiło się kilkadziesiąt zapowiedzi, a także angażujących społeczności konkursów, w których do wygrania były bilety na wystawę ZooWeekend (m.in. Dziennik Zachodni, Gazeta Wyborcza, Radio Eska, Radio Piekary, SilesiaDzieci, TubaZagłębia, PortalKatowice, MojeKatowice, Telewizja Mysłowicka).  Media branżowe, które podjęły temat ZooWeekendu na swoich łamach to m.in. ZooBranża, Fauna i Flora, Magazyn Tanganika, Rynek Zoologiczny.

Liczba publikacji zapowiadających wydarzenie: 54
Liczba relacji z wydarzenia: 23

Relację z ZooWeekendu przygotowały m.in.
TVP Katowice (VIDEO od 11:43 https://katowice.tvp.pl/30981498/27052017-godz-2130),
Fakt (http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/slask/zooweekend-w-miedzynarodowym-centrum-kongresowym-w-katowicach/v0k6ls4),
Radio Eska (VIDEO http://slask.eska.pl/newsy/zwierzaki-przyjechaly-do-katowic-w-miedzynarodowym-centrum-kongresowym-trwa-zooweekend-zdjecia-wideo/453059),
Silesion (https://silesion.pl/zooweekend-w-katowicach-27-05-2017),
Telpol (VIDEO https://www.facebook.com/telpoltv/videos/1172706149542344/
https://www.facebook.com/telpoltv/videos/1171141156365510/),
Portal Katowice (VIDEO https://www.youtube.com/watch?v=2XnKpGDu1Ko).

    Pozytywny wydźwięk dotyczy również efektu w mediach społecznościowych:

– blisko 100 wzmianek publikowanych przez media, wystawców i uczestników,
– dotarcia do setek tysięcy osób zainteresowanych zoologią czy posiadających własnego pupila – płatnie i organicznie,
– zbudowania społeczności zainteresowanej branżą zoologiczną.

  

    Mamy nadzieję, że wspominacie Państwo współpracę z nami i wystawę ZooWeekend pozytywnie i z uśmiechem. Jesteśmy niezmiernie ciekawi Państwa opinii i spostrzeżeń, które będą dla nas cenne przy organizacji kolejnej edycji, 9-10 czerwca 2017 r., na którą już dziś serdecznie zapraszamy!

 Dla Wystawców, którzy uczestniczyli w 1. edycji ZooWeekendu, przygotowujemy dedykowany pakiet lojalnościowy. We wrześniu przygotujemy rozkład stoisk, w ramach którego gwarantujemy Państwu pierwszeństwo rezerwacji !!!

Oprócz przesyłania swoich wrażeń z 1. edycji wystawy, już dziś zapraszamy do zanotowania kolejnej edycji ZooWeekend w kalendarzu Państwa imprez.

Do zobaczenia  9-10 czerwca 2018 r !”

Serdecznie zapraszamy z dziećmi.

Na naszym stoisku przewidzieliśmy liczne atrakcje dla najmłodszych.

Każde dziecko będzie mogło dotknąć jeża, przekonać się, czy kolce jeża faktycznie są ostre. Rodzice będą mogli zrobić zdjęcie dziecka z jeżem.

Dodatkowo zorganizowaliśmy kolorowy kącik dla dzieci. A w nim stolik z ciastoliną, kolorowankami, scrapkami.

Dla pierwszych odwiedzających przewidzieliśmy kolorowe świecące upominki 🙂 Zapraszamy.

Maj

27- 28 maja bedziemy uczestniczyli w największej na południu Polski wystawie zwierząt. Impreza “Zooweekend” odbędzie się w Katowicach. Reprezentować nas będzie Justyna Zwierzyna- Hodowla Jeżaki Zwierzaki (sobota) oraz Klaudia Mroczkowska- Szczecińska Hodowla Jeży Pigmejskich “OLIMP” (niedziela). Nasze stoisko będzie znajdowało się obok hodowców lotopałanek. 

Uczestnicy ZooWeekendu w dniach 27-28 maja br. za okazaniem biletu z ZooWeekend będą mieli możliwość skorzystania z atrakcji w chorzowskim ZOO w promocyjnej cenie 5 zł od osoby.

Będzie dużo jeży, dużo pasji i wiele pozytywnej energii! Zapraszamy do odwiedzenia nas i naszych podopiecznych 🙂

 

Dzięki uprzejmości  Grupy ZooWeekend z Chorzowa mogliśmy uczestniczyć w największej imprezie w Katowicach. Była to dla nas możliwość realizowania zadań Statutowych. Spotkania z dziećmi,  rozmowy na temat jeży europejskich oraz jeży pigmejskich, które są bardzo ważne.

Nasze Stowarzyszenie może przyczynić się do kształtowania prawidłowych postaw proekologicznych właśnie dzięki Państwu.

Chcielibyśmy za to serdecznie podziękować. Współpraca, którą Państwo nam zaoferowali jest bezcenna.

Na dwudniowej imprezie jeże nasze cieszyły się bardzo dużym powodzeniem. Dzieci miały przygotowane kolorowe poduszki z wizerunkami jeży na których siadał i trzymały jeże na rękach. Był również przygotowany stoliczek z ciastoliną i jeżowymi kolorowankami.

Oprócz jeży było wiele innych zwierząt i ciekawych pokazów nie tylko dla dzieci. Można było obejrzeć pokaz psów przewodników, zaprzęgi psów haskich , pokaz lotów ptaków drapieżnych, etc.

 
 

Kwiecień/Maj

13 maja gościliśmy z jeżykami na “Animal Show” w Krakowie. Naszym uczestnictwem popraliśmy akcję przeciwko pseudohodowlom.

Jeżyki przyciągały jak magnes. Mieliśmy dużo pracy.

Nawet nasz mini plastyczny stolik dla dzieci był oblegany.

Dzieci, które miały odwagę pogłaskać jeżyka, wziąć udział w prelekcjach lub nakarmić kolczaka – otrzymały pamiątkowe świecące bransoletki.

Tak kolorowo i sympatycznie było tylko na naszym stoisku; no może również na stoisku ze wspaniałymi kolorowymi motylami, ale te ciężko byłoby “pobić” 🙂

 

 

3 maja mogliście nas spotkać na Pokazie w Wodzisławiu Śląskim. Było ekstra; pomimo słabej pogody zainteresowanie było olbrzymie.

 

Marzec

Realizując zadania Statutowe naszego Stowarzyszenia, w ostatnią niedzielę marca  Sylwia Fudalej-Pietrzak wzięła udział w spotkaniu z dziećmi w Starachowicach w SCK.

Spotkanie było nieodpłatne.

Dzieci otrzymały pamiątkowe zakładki do książek oraz nasze jeżykowe naklejki.

Spotkanie było bardzo ciekawym doświadczeniem. Dzieci bardzo przeżyły spotkanie z jeżami; każde z nich mogło się przekonać, czy kolce jeża są ostre oraz czy jeż pigmejski wydaje dźwięki 🙂

Poniżej krótka relacja. Korzystając z okazji: bardzo dziękujemy Panu A., który wsparł nasze Stowarzyszenie, wykonując poniższe zdjęcia.

 

Dzięki Waszym gorącym serduszkom wszystkie potrzebujące jeże znalazły swoje domki! Bardzo dziękujemy w imieniu swoim i jeżyków.

 

Styczeń i luty to dla nas bardzo pracowity czas. Czas podsumowań i Domów Tymczasowych dla Jeży Pigmejskich.

Na tę chwilę mieliśmy już w 2017 roku 3 jeżyki do adopcji, niestety czwarty jest w “drodze”.

Dziękujemy za Wasze Wielkie Serducha i wpłaty na Domy Tymczasowe oraz pomoc w szukaniu nowych dobrych domków dla kolczaków.

 

Str.: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31